Rybitwy

OW SUS Rybitwy

Ośrodek Wypoczynkowy SUS położony jest na skarpie nad jeziorem Roś, 8 km od Piszu - w sercu Pojezierza Mazurskiego i Puszczy Piskiej. Region piski obejmuje miasta: Biała Piska, Mikołajki, Orzysz, Pisz i Ruciane - Nida.

Jest to najbardziej zalesiona część województwa warmińsko-mazurskiego. Lasy zajmują 47% powierzchni regionu. Dzięki położeniu  na terenie Puszczy Piskiej występuje tu bogactwo świata roślin (maliny, jagody, grzyby), zwierząt i ptaków.

W pobliżu znajdują się jeziora: Śniardwy, Nidzkie, Tałty. Atrakcyjnym turystycznie szlakiem wodnym jest rzeka Pisa, która łączy Wielkie Jeziora Mazurskie z Narwią i Wisłą.

W okolicy warto odwiedzić:

  • Świętą Lipkę - wieś między jeziorami Dejnowa i Wierzbowskim. Od XVII w. jest to ośrodek kultu maryjnego, który stał się celem licznych pielgrzymek.
  • Gierłoż - niewielką miejscowość w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, niedaleko Kętrzyna. Znajdują się tu ruiny Głównej Kwatery Hitlera - Wilczy Szaniec.
  • Kadzidłowo - niewielką miejscowość, w której znajduje się Park Dzikich Zwierząt.

 

Ośrodek SUS to ogrodzony teren o pow. 5,5 ha - bezpośrednio przylegający do jeziora Roś.

Ośrodek składa się z 26 drewnianych, 4-osobowych domków typu „MAZUR” (104 miejsca), wewnątrz domków znajduje się pokój dzienny, dwie sypialnie                 i łazienka z pełnym węzłem sanitarnym, oraz 8 segmentów 3-osobowych typu „DWOREK” (24 miejsc), składających się z dwóch pokoi z łazienką. Wszystkie domki posiadają tarasy przed wejściem. Domki czynne są sezonowo od maja do października.

Ośrodek posiada budynek całoroczny „NOWY MAZUR” (23 miejsca). W budynku „NOWY MAZUR” mieści się 15 pokoi 1-, 2- i 3-osobowych z łazienkami oraz sala konferencyjna. Budynek posiada centralne ogrzewanie i jest czynny przez cały rok.

Wyposażenie domków i pokoi to: zastawa stołowa i czajnik elektryczny, w domkach znajdują się dodatkowo lodówki. Wszystkie domki ogrzewane są piecami akumulacyjnymi (za dodatkową opłatą).

Ośrodek w sezonie letnim tj. od maja do października może jednorazowo przyjąć 151 osoby, natomiast w sezonie jesienno-zimowym 23 osoby.

Do dyspozycji gości: stołówka, świetlica, kawiarnia z widokiem na jezioro, siłownia, sauna, boisko do siatkówki, stoły do ping-ponga, plac zabaw dla dzieci, wydzielone miejsce na ognisko, suszarnia grzybów, wędzarnia ryb, wydzielone miejsce do smażenia ryb, niestrzeżone miejsca postojowe dla samochodów osobowych.

Posiadamy przystań z wypożyczalnią sprzętu wodnego (rowerów wodnych, kajaków i łodzi wędkarskich) oraz wypożyczalnie rowerów górskich.

Na jeziorze przy pięknej szerokiej plaży wydzielone jest strzeżone kąpielisko z pomostami.

Istnieje możliwość wodowania jachtów i łodzi motorowych.

Na terenie ośrodka znajduje się także duże pole namiotowe wyposażone w przyłącza w wody i energii elektrycznej.

Podczas 14-dniowych turnusów wczasowych organizujemy bezpłatnie: ognisko z kiełbaskami i piwem, konkursy i turnieje sportowe dla dzieci oraz wieczorki taneczne przy muzyce. Istnieje możliwość zorganizowania odpłatnych rejsów statkiem 25 – osobowym po Jeziorze Roś (rejs trwa ok. 1h) lub rejsu po Jeziorze Śniardwy (rejs trwa ok. 5 h).

 

Podczas turnusów wczasowych organizujemy bezpłatnie:

  • ognisko z kiełbaskami i piwem,
  • konkursy i turnieje sportowe dla dzieci,
  • wieczorki taneczne przy muzyce mechanicznej.

 

HOTSPOT

W naszych budynkach i ośrodkach wczasowych uruchomiliśmy darmowy dostęp do internetu. Teraz masz nieograniczony dostęp do swojej poczty i ulubionych stron www.
Jak się podłączyć?

  • twój laptop musi mieć zainstalowaną bezprzewodową kartę sieciową standardu 802.11
  • skonfiguruj ustawienia sieciowe w laptopie na otrzymywanie adresu z serwera DHCP
  • poproś naszych pracowników o hasło dostępu

 

Ośrodek Wypoczynkowy SUS Rybitwy

12-200 Pisz
woj. warmińsko-mazurskie

 

Informacja i sprzedaż:

Dział Marketingu

ul. Wał Miedzeszyński 391,
03-975 Warszawa

tel. (22) 616-33-58, 616-33-49
fax (22) 616-33-45

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

Nasze ośrodki


OWR PIRAMIDA Mrzeżyno

Ośrodek Wypoczynkowo – Rehabilitacyjny PIRAMIDA położony jest w zaciszn...

Więcej…
OWR SUS Mrzeżyno

Ośrodek Wypoczynkowo – Rehabilitacyjny SUS położony jest na skraju wydm...

Więcej…
OWR VARSOWIA Międzywodzie

Ośrodek Wypoczynkowo-Rehabilitacyjny VARSOWIA położony jest w samym centr...

Więcej…
OW SUS Rybitwy

Ośrodek Wypoczynkowy SUS położony jest na skarpie nad jeziorem Roś, 8 km o...

Więcej…

Firma posiada Koncesję Organizatora Turystyki nr 0581.